Støyforeningens hederspris til naturen selv
Støyforeningens hederspris til naturen selv
Oppdatert :05 mai 2014
walid

Styremedlem og poet Walid al-Kubaisi leste dikt. I forgrunnen årets prisvinner: Naturen selv, representert med en hengebjørk (Betula pendulum) - av praktiske hensyn et ungt eksemplar. Den røde blomsten heter Ohroprotectionalis pax.  Foto Pål Jensen
Hovedarrangementet foregikk i Spikersuppa, i strålende vær. Foreningens hederspris gikk i år til naturen selv, representert ved en hengebjørk, Betula pendula. Den representerer og er med opå å opprettholde stillheten, en lydkvalitet som 9 av 10 nordmenn søker i naturen.

     Årets verstingpris, selve Snegleprisen, gikk til den forrige og den nåvørende regjering i uskjønn forening, representert ved miljøvernminister Trine Sundtoft - for deres utrettelige arbeid for mer snøscooterkjøring. Det siste ble markert med en snøscooter-rapsodi, som innledet arrangementet. I sine appeller la også Naturvernforbundets og Turistforeningens representanter hovedvekten på dette eksosiske frislippet i norsk natur.

Still oss et spørsmål!

Lurer du på noe? Sjekk våre Ofte stilte Spørsmål, eller send inn spørsmålet ditt her.

Takk for din henvendelse. Vi kontakter deg så snart vi kan